zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

anyone have the answer key for this?​
There are 50 tickets in a jar. Each ticket is either red or blue. Jeanette randomly draws 10 tickets from the jar, counts the number of red tickets, and then re
HEY CAN ANYONE PLS ANSWER DIS SPANISH WORK!!
How many moles of NaCl are found in 5.2L of a 0.75 M solution?
Which self-evident truths are shared by US citizens and discussed in this passage? Check all that apply. freedom equality life voting happiness patriotism
si un tren viaja a la velocidad de 350 km por hora ¿cuantos kilómetros recorrerá si tiene que llegar su destino en 5 horas?
What would you NOT expect to find in a technical article? A. definitions B. illustrations C. charts
I really need help plsss!!!
Miles and Joselin are riding a two person long board down an extremely dangerous hill while Chloe watches in horror and Talia in delight. At the end of the hill
Question 8 The economic theory of scarcity states that because resources are limited, people have to do which of the following? А make choices B borrow money С