sandra87may
sandra87may sandra87may
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

NE SURSE D Which is the better buy? 3-gallon bucket of paint for $137.16 3-quart bucket of paint for $33.33​

Respuesta :

andreatre07
andreatre07 andreatre07
  • 24-03-2021

Answer:

I don't have a calculator with me but do 33.33 x 4 because 33.33 x 4 is 12 quarts which is equal to 3 gallons and then see which is cheaper

Answer Link

Otras preguntas

A cylindrical barrel has a diameter of 19.875 inches. Find the circumference of the barrel in feet?
What was the assimilation plan
Which of these battles did NOT take place in the Western Theater of the Civil War?
What makes up most Hindu art?
If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
Evaluate f(x), evaluate f'(x) at x =4
Perform the indicated computation. (6x10^5)(7x10^3) Use scientific notation.
Simplify \frac{36 + 15x}{x} . Identify any excluded values.
16 = M - 14 what is the answer for this Question. thank you!
In which cell is there is an absence of homologous chromosomes A bone B gamate C liver D skin