jayceerasco1693 jayceerasco1693
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Write an equivalent ratio for 5 apples for
$2.25

Respuesta :

kyasou
kyasou kyasou
  • 25-03-2021

Answer:

10 apples for $4.50

Step-by-step explanation:

you can just multiply both by 2

so 10 apples for $4.50

Answer Link

Otras preguntas

1.   What law placed controls on foods and medicines in the early 1900s?
(5a) (2a+3) Find A what's the answer
The idea of gender-based violence, while certainly a reality, may also help perpetuate the myth of
¿Que tipo de transporte público hay donde tú vives?
What are the names of the four major rivers in africa?
How is the biodiversity of an ecosystem measured?
30.Of the following, which component of life is the largest A. Molecule B.Organelle C.Atom D.Cell 32. Which of the following groups is the smallest A.Population
A popular chain of superstores made 3.0479×108 dollars in profit last year. One particular store in the chain made 2.102×106 dollars in profit last year. How ma
2(x+3)^3(x+2)^3(x-2)^2>0
why can you fit more drops of water than alcohol on a penny