nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

DNA from one species differs from the DNA of another species in its a)base ratios b)sugars c)phosphate groups d)all of the above
multiply 4.6 x 2/7 round the answer to the nearest hundredth
40 is 50% of what number?
what is the fraction for 105/100
Discuss how changes in organisms within an environment affect their survival. Specifically discuss the effects of a gene mutation for color in beetles.
Joseph wants to estimate 1 3/7 * 5 4/3 To estimate, he simplifies the expression 1 1/2 * 6 Is Joseph’s estimate a close estimate, an underestimate, or an over
Mrs.green needs to store 21 math books on a shelf during school vacation. Each math book is 2.4 centimeters thick. If Mrs.Green stacks the math books on top of
A hot-air balloon is at an elevation of 4,800 feet if the balloon falls 40 feet per minute how long will it take for the balloon to reach 2000 feet
What happened at the Battle of Bunker Hill?
What is the parallel to the line x=15 and contains the point (-1,5)