pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

simplify please remind me how to sole these -1+5(6-y)
Ok sorry let me put it this way.... Millie has 15 counters Tom has 8 counters how would you do a Comparison? On how much each counter would a child gets? Would
what is the least common denominator of 1/4, 1/10, 1/5
The state that emerged to lead a united Germany was called
A group of environmentalists were discussing the benefits and drawbacks associated with using fossil fuels. Which argument best fits the conversation?
5x+3y=-12 and 8x+7y=-6 solve the following systems of equations
48 cups equals how many quarts
1. The greatest impact of the Treaty of Kanagawa on Japan was? The greatest impact of the Treaty of Kanagawa on the United States was ?
The play I Remember Mama is ___ of life in San Francisco at the turn of the century. A. contiguous B. provocative C. redolent D. vociferous
Solve the word problem. The table shows the low outside temperatures for Monday, Tuesday, and Wednesday. By how many degrees did the low temperature increase