bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

Given: PK and PF tangent to circle k(O) K and F points of tangency Prove: m∠P=m∠EK
if you are planning to carry a large balance on your credit card, which of the following credit card features should you look for? A. Low APR B. Low balance tra
Which artist produced the work shown here
Hello I am currently working on a multi-sim project. In the file I have already created a timer that goes from 00 - 80 and resets afterward, alongside a pause s
Find the the angles of CBD
Explain how to find the mean, mad, and absolute deviation.​
​activity in the ________ of the brain corresponds to mind wandering, thinking about the self, and preparing for conscious thought.
Do you think that andrew jackson was right to act without orders? explain your answer.
Why do food sensitivities happen?
The essential requirement for different businesses to qualify as being related is that