thatkiddarius130 thatkiddarius130
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

15. Fruit the price of pears and apples is $14. The price of 3 pears and 9 apples is $21. Can you determine the unit prices for pears and apples?

Respuesta :

deborahmatthews587
deborahmatthews587 deborahmatthews587
  • 22-04-2021

Answer:

your answer gonna be $ 47 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best approximation for the value of 541 + (0.098)^2?? (Hint: You need not actually calculate.) A 50 B. 5 C 5500 D55000 please help
The Vikings were seamen from which of the following countries? a. Norway b. Denmark c. Sweden d. All of the above Please select the best answer from the choices
what is postulated to have caused a sudden inflation of the early universe?
Given: ΔАВС, m∠ACB = 90° CD ⊥ AB , m∠ACD = 60° BC = 6 cm, find the length of AD
which involves transport proteins?A. Osmosis B. Diffusion C. Active transport D. Passive Transport ​
Write a story with the ending (......and I never made mistakes again)
The south one every major Civil War battle until
Select all the equations that can represent the question: "How many groups of 45 are in 1?" ?·1=45 ?·45=1 45÷1=? 1÷45=? 1·45=?
The function of the sputnik device was which of the following? A: Create a nuclear reactor in space B: Create a missile - launching device C: Create a satellit
What were President Eisenhower's aims in the Vietnam war?