cr7062
cr7062 cr7062
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

An 18-ounce bottle of juice costs $4.86. What is the unit rate for the juice

Respuesta :

xcvklnwqo9p0 xcvklnwqo9p0
  • 22-04-2021

Answer:

3.7

Step-by-step explanation:

Answer Link
ZJW011
ZJW011 ZJW011
  • 22-04-2021

Answer:

The Unit Rate would be 0.27:1

Step-by-step explanation:

Divide 4.86 by 18 to get 0.27

Hope this helps! Pls make brainliest

Answer Link

Otras preguntas

which one of the following sentence contains a predicate adjective
1. (k+7)² =2892. (2s-1)² =2253. (x-4)² =169please help me answer these :)
There are some cases where distance time graph of a particle is vertical . So could you please tell me when it is possible????
There are some cases where distance time graph of a particle is vertical . So could you please tell me when it is possible????
write short notes on military dictatorship in Chile
find the zeros of y=x²-1 from a graph.
How do you multiply 5/12 times 2/9?
write short notes on military dictatorship in Chile
what is nationalism
what is a group of snakes called?