lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

Which group used the stirrup, skilled horsemanship, and siege warfare techniques to conquer much of Asia and part of Europe in the 12th and 13th centuries? (1)
how would you write the number 421.5 in expanded form
If a term is multiplied by zero, the resulting product will always be ______.   A. positive   B. zero   C. negative   D. equal to the term
Deliberately leaving details out of a piece of writing is called __________. hyperbole parody omission diction
What type of volcano would you most expect to erupt? A.)active B.)dormant C.)extinct D.)composite
Which of the following is a major difference between lactic acid and alcohol fermentation? Alcohol fermentation releases carbon dioxide, while lactic acid ferme
which atoms attains a stable valence electron configuration by bonding with another atom 1) neon 2) radon 3) helium 4) hyrdogen
What is the largest possible product for 2 even integer whose sum is 32
Can you guys help me out with whatever you can? I'd be grateful forever ♥_♥
What's median number for the numbers 4,8,10,5,9