Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Necesito ayuda en esto porfa.
Which of the followig is not acceptable for a line graph
How do I get street drugs? :(
Complemento directo de “rocio escribió una carta para Tobías”
Find the perimeter when 115 triangles are put together in the pattern shown below. Assume that all triangle sides are 1 cm long. The perimeter is cm.​
How are the related words changed and developed similar in meaning? A) Both suggest that something has been altered. B) Both mean that great success has been a
What do we call extra calories that come from foods high in fats and sugars?
Hurry I need help! Solve F(x) for the given domain. F(x) = x^2 + 3x -2 F(a) =
How can be the finding of the team matthew agius affect our models and reconstructions of Pangaea?
How do Beowulf character traits compare with the traits of other heroes you know about?