donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Biology
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

theas12345678
theas12345678 theas12345678
  • 24-04-2021

Your answer would be $4 times $y.

Hope this helps; have a great day!

Answer Link
debmc7
debmc7 debmc7
  • 24-04-2021
$4y is how we would express 4 times y in dollars. Please let me know if you have questions.
Answer Link

Otras preguntas

What is the name of this tree?
Identify the place which is not connected with nuclear power production? Tarapur , Narora , Kalpakkam, Talcher
HELP!! PLEASEE! The graph f(x)=e^x-1+5 is shown below. g(x) is a transformation of f(x). How would you write the equation for the function g(x)?
what is your yearly median income based on your current educational level
x-5y=-15x−5 Complete the missing value in the solution to the equation. (-5, )
ASAP!! Please help me. I will not accept nonsense answers, but will mark as BRAINLIEST if you answer is correctly with solutions.
Which statement best explains the relationship between lines PQ and RS? They are parallel because their slopes are equal. They are parallel because their slopes
Help someone!! Thxxx
Quiana has 5 times more text messages from Yolanda than from Pierre. Quiana has 45 text messages from Yolanda. Which equation can be used to find how many text
so here it is hahahahha​