orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

explain the cross section of leaf
you roll a blue number cube and a green number cube. find p a number greater than 2 on the blue cube and an odd number on the green cube
16x=10(x+1)=26(+1)-16
1. Sometimes in very cold places water pipes burst. Give reason why.
A savings account accrues interest at a rate of 3.0% yearly. If someone opens an account with $2,500, how much money would the account have after 5 years?
What is the slope of the line that passes through the pair of points? (1, 7), (10, 1)
Find the roots of the equation by completing the square: 3x^2-6x-2=0. Prove your answer by solving by the quadratic formula.
what is .08 divided by .0094
Find the equation of the circle passing through the origin and with the center (3,5) The answer should be written in the form (x-h) squared + (y-h)squared = rad
Help me please heathen 1. an uncivilized person 2. a kind or type 3. ill-tempered 4. a jointed-puppet