bunnyfromspace47
bunnyfromspace47 bunnyfromspace47
  • 24-07-2021
  • Mathematics
contestada

A photographer bought 35 rolls for $136.44 what was the price of one roll

Respuesta :

MommaBear2012 MommaBear2012
  • 24-07-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

136.44/35= (rounded tot the nearest hundredth) $3.90

Answer Link
beccamorake8
beccamorake8 beccamorake8
  • 24-07-2021

Answer:

136.44÷36 =3.79

3.79×36=136.44

Step-by-step explanation:

So one ball cost 3. 79

Answer Link

Otras preguntas

why do people celebrate Valentines Day?
DNA from one species differs from the DNA of another species in its a)base ratios b)sugars c)phosphate groups d)all of the above
An airplane takes off 12 and a half miles south of a city and flies due north at a constant speed of 180 miles per hour what is the plane's position relative to
Mr.Harris has 54.8 acres of land. Mr.Fitz has 0.35 times as many acres as Mr.Harris has.How many acres of land does Mr.Fitz have?
Agricultural revolution led to the need for organized
why do people keep secrets?should we keep secrets?
Animals with nerve nets have A. no specialized neurons. B. sensory neurons but no interneurons. C. interneurons but no sensory neurons. D. only motor neurons
Why did many Americans fear Communism?
If log 6=a, then log 600= ?
Am solving this problem correct