BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

"The Marlene Doll Co. uses a process costing system. Consider the following data for Dept. A. UNITS: W-1-P Nov. 1: 8,000 units, 100% completed for direct materi
This is worth my grade plz help 20pt
I dont understand this
Why was MLK arrested in Birmingham? Summarize what he says in his “Letter from a Birmingham Jail”.
hey! i’ll give brainliest please help
Mr. Deli wants to start a small sandwich shop in his neighborhood. He has enormous amounts of cash that he inherited from his Uncle Walt, so there are no proble
A baked goods company asked focus group participants to first privately taste and rate the flavor of the pastry on a number of characteristics and then discuss
How to Become More Self Aware Self-awareness involves understanding who you are and what you stand for. In order to be self-aware you need to spend time ponderi
please please helppp!!
What is the ratio for cos B