emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

find the area of a rectangle that is 5m by 17m
What type of map illustrates the physical characteristics of a particular geographic location?a.physical mapc.economic mapb.political mapd.none of the above
Which rule can be used?
HELP IS MUCH NEEDED :)
How should your feet be positioned while you are working on a keyboard?
Last one for now: Given m<AFB=25, m<BAF=105, and m<AGD=86, find mAC
A stalemate is a situation in which further action is blocked. A stalemate during World War I was broken in 1917 by A. American entry into the war. B. a s
which statements about the values of 0.034 and 3.40 are true?
a coin is tossed three times. draw a line from each out come to its probability
Please answer this.....What happens when the queen of Brobdingnag becomes fond of Gulliver? A. She takes him everywhere she goes. B. She refuses