ani2021
ani2021 ani2021
  • 21-09-2021
  • Mathematics
contestada

please help.
:)))
-thanks

please help thanks class=

Respuesta :

radoslawkozuch
radoslawkozuch radoslawkozuch
  • 21-09-2021

Answer:

12 miles

Step-by-step explanation:

27-3=$24 for distance

$24/$0.4 per unit * 0.2 mile per unit = 12 miles

Answer Link

Otras preguntas

Differentiated oligopoly exists where a small number of firms are:
Martha made earrings to sell at a craft fair. Her booth rental is $35 a day. Each pair of earrings costs $2 to make, and she sells them for $5 per pair. Martha
Making the diagnosis of schizophrenia is controversial because
"please explain what you do with your spare time." this is an example of what kind of question?
Describe how the amount of heat released or absorbed related to specific heat capacity and amount of it? A) Amount of heat absorbed or released is doubled if qu
A jogger in July produces large amounts of sweat. Due to this the kidneys change the rate of urine production. Why is this important? A. A decrease in urine pr
The role of party identification in voters' choices in congressional campaigns is
Omer has 2 3/4 cups of dough to make dumplings. If he use 3/16 cup of dough for each dumpling how many whole dumpling can Omar make
In at least three hundred words, based on the content of nelson mandela's acceptance speech and your knowledge of united states' history, what social and politi
1what is the relative size and composition of the universe, a galaxy,and a solar system2.how can light speed be used to calculate distances between objects in s