davidolivacamacho898 davidolivacamacho898
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

SHOPPING Ms. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 a pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 a pound. How much did she pay for the bananas and pineapple?

Respuesta :

emboninwi emboninwi
  • 22-09-2021

Answer:

Answer:

1.76 for bananas 5.36 for pineapples

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following port cities played a major role in the Louisiana Purchase? A. New York City B. New Orleans C. Baltimore D. Boston
which of the expressions are NOT polynomials???
Determine the mass in grams of each nacl solution that contains 1.5g of nacl
José de San Martín was a liberator for which three countries
Find the vector equation for the line of intersection of the planes 5x+3y−2z=−45x+3y−2z=−4 and 5x+5z=0
What is one challenge of biology right now?
To graph x ≥ 2, place a(n) on a number line at , and shade to the .
1. Using the numbers 3, 5, and 8, can you write nine proper fractions and nine improper fractions? You may use each number only once within a fraction. 2. Nam
Approximately how many inches are in 2500 millimeters? Unit of LengthCustomary System UnitsMetric System Units1 inch2.54 centimeters1 foot0.3048 meters1 mile1.6
The lengths of three line segments are 4 cm, 5 cm, and 9 cm. Using the information how many triangles can be constructed