moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

Respond to the following questions based on D-Day. - List significant facts connected to this day. - Ask at least one question about the event. - Explain why th
Select the correct answer. Which number line represents the number 0.7?
Question 14 (2 points) Why did shipbuilding develop in the New England colonies?
Cuántos puntos tengo si mis tareas valen 40% son 51 tareas y entregue 31
If θ is an angle in standard position and its terminal side passes through the point (-4,-3), find the exact value of secθ in simplest radical form.
Which of the following values are in the range of the function graphed below? Check all that apply.
With the spot rate E_VND/USD = 21,000, the Forward Rate: F_VND/USD = 21,250; the Expected Rate after 3 months: Ee_VND/USD = 22,000, the hedging cost to an impor
Nutrition Log Project (I need a little help) gives me ideas of things and their calories for a project.
A.step 1 B.step 2 C.step 3 D.step 4 Please help
The multiplicative inverse of 1 W is: