AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

TUITIT. NOT you! Switcn account 1. A round mirror has a radius of 5.3 inches. What is the area of the mirror in square inches, rounded to the nearest tenth?
Help ASAP plzzzzzzzzzzzzzz
Waves interact with______ and other _____
Check out the map showing tornado alley in the U.S. Although tornadoes can occur anywhere, they are most likely to occur when what conditions exist? A) warm, d
What type of signals does the nervous system send? What carries these signals?
Are mutations harmful or beneficial? Plzz Explain
Describe how the Missouri Compromise was able to save the Union.​
Hey y'all! This isn't a true question about work... but i want y'all to read this. Lately, times have been tough. We have seen resources go down and workloads
An isosceles triangle has an angle that measures 130°. Which other angles could be in that isosceles triangle? Choose all that apply.
You can model that arch of a building entrance by using the equation y=−13(x−5)(x−6), where x and y are measured in feet. The x-axis represents the ground. Find