MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

The bones of the middle ear cause the to vibrate and change the sound into signals.
How would I solve this equation for x? x/p + x/q = S
What role did catharine beecher believe women should play in reform movements?
Suppose an author writes a story about an ugly troll who lives under a bridge and gives gifts to those who show kindness instead of fear toward him. with this r
Sylvia, an attractive woman in her thirties, was preoccupied with perceived defects in her personal appearance. she thought that she saw a slight difference in
Can someone help me with this I don't know what to write, it's about fear. Thx
Solve 9x-y=45, solve for y
A sample of C3H8 has 7.52×1024 H atoms. How many carbon atoms does the sample contain?What is the total mass of the sample?
What slows down neutrons?
Which of the following are aspects covered by HR management? Recruitment of potential employees Investing funds Compensation and benefits Employee and labo