AGirlWithTooMuchTime
AGirlWithTooMuchTime AGirlWithTooMuchTime
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries cost $3.00 per pound. ( 20 points! )

How many pounds of strawberries can you buy for $11.00?

Good luck!

Respuesta :

rinnn001 rinnn001
  • 21-10-2021
you can buy 3 pounds of strawberries for $9

thanks for the luck i think i did good ^^

have a good day/night/afternoon :)
Answer Link

Otras preguntas

Which structure consists of the medulla, midbrain, and pons?
Senatorial courtesy allows a senator for the president's political party to veto a judicial appointment in his/her state by issuing __________.
Which equation can be rewritten as x+4=x^2? Assume x>0 √x+2=x √x+2 (but the square root is over + 2)=x √x+4 {same deal as above) = x
When approaching a hillcrest where you can not see the other side..?
What is the taxi distance between A(2, 5) and B(7, 9)?
Why was it a good idea for the writer to use a direct quote in the passage above?
You are operating a forklift that contains a full load and are traveling up an incline. You should:
Find the quotient of 3 1/8 and 1 2/7 .
Help please I don't understand
The number one sexually transmitted disease in the united states is aids. a. True b. False