ThatRetartedKid
ThatRetartedKid ThatRetartedKid
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $2.55 for 6 muffins. What is the price per dozen?

Respuesta :

2027forbesjacobr
2027forbesjacobr 2027forbesjacobr
  • 21-10-2021

Answer:

5.1

Step-by-step explanation:

2.55*2 = 5.1

Answer Link

Otras preguntas

What was the mlk enlightenment and how did that effect society in general?
what is 1/4 divided by 2​
could you help me? I will go over more than 10 points
Can someone help please
Please help I need this ASAP please
What is another name for antioxidant
If you are finding the range of a data set, are you finding a measure of center or a measure of variation? center variation
What is the pH of an aqueous solution of HCl with a hydrogen ion concentration of [H+] = 6.7 x 10-6 M? Round your answer to the nearest hundredth.
Quotes to say your paper airplane is the best?
Cathy's Towels sells three items (which it purchases from a supplier): bath towels, hand towels, and washcloths in a 4:3:2 mix (thus, a batch of 9 towels has 4