DrewWithBgp
DrewWithBgp DrewWithBgp
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

Big brainers

help me pls

Big brainers help me pls class=

Respuesta :

jessiluvsdance
jessiluvsdance jessiluvsdance
  • 25-10-2021

Answer:

$36 each

Step-by-step explanation:

she paid $96 during a sale for 4 rose bushes

96÷4=24

so $24 per rose bush during the sale

it said that each one was $12 less than the original price

so 24+12=36

Answer Link

Otras preguntas

Suffix: -tive#1:#2:#3:​
C. Finish each of the following sentences in such a way that it means the same as the sentence printed before it. 1. While I was driving, the car suddenly broke
Math question for grade 8​
A 20 foot ladder rests against a wall. The ladder makes a 55° angle with the ground. How far from the wall is the base of the ladder?
Brittany and Natalie, start cycling together from their home to school, which is 14.4 miles away. Natalie takes 40 minutes to reach school and Brittany reaches
What is the name of this prism? A. trapezoidal prism B. pentagonal prism C. sphere D. hexagonal prism
In ΔABC, ∠A = 50° and the external bisectors of ∠B and ∠C meet at O as shown in figure. The measure of ∠BOC is
Which technique could be used to evaluate the primary amino acid sequence of a protein?
25(0.3x-4)-5(1.5x-6)+100(13/4) simplify the following expression and evaluate for x=0.345
3 If 90% of the population is right-handed, how many people in a group of 200 would you expect to be right-handed? a 180 b 90 c 20 d 18​