pedrorios pedrorios
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

Juan buys cheese from the local farmer's market. The graph below shows the cheese cost (in cents) versus its weight (in ounces).
Use the graph to answer the questions.

Juan buys cheese from the local farmers market The graph below shows the cheese cost in cents versus its weight in ounces Use the graph to answer the questions class=

Respuesta :

rspill6
rspill6 rspill6
  • 28-11-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

a.  35 cents

b.  35

Answer Link

Otras preguntas

Which symbol makes a true statement? –7.8? –7 a. = b. > c.
which of the following is an example of an exploitation colony
So i'm doing an essay for English and I need to incorporate some of the things that were going on during the 19th century. I want to write about the Mexican War
As a result of the Persian Wars of the 5th century BC __________. Greece became a part of the Persian Empire the influence of Athens increased in Greece the Per
What are 3 ways rocks change through time
What is the waste product of photosynthesis
why would a baker of hot dog buns package 7 hot dog buns to a package if 8 hot dogs come in a package?
How to solve this equation 44=t-72
By following Jesus’s teachings, Christians believe they can attain
4+2[8-(6+x)]=-2(x-1)-4+x Pls show you work