cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

If triangle ABC is defined by the coordinates A(-4, -4), B(2, -2), C(0, 4) is dilated by a scale factor of 1 2 , with resulting vertex A' at (-2, -2). What is
can i use both PLA and TPE or TPU for a single unit 3d printed prototype?
can anybody help me on this
How many people assume the product owner role in the Scrum framework? A. one B. two C. three D. four E. five
Sometimes kianna is angry that her parents will not let her date who she pleases. other times she is upset because they do not coddle her like they do her young
Read the following paragraph and answer the question. 1George Washington was born on February 22, 1732, in Westmoreland County, Virginia. 2Contrary to popular b
Identify the current Supreme Court justices and their general political learnings
Which of the following sentences is written correctly? Yvonne is happy to be apart of the volunteer committee. Toby has a better work ethic then his cousin Ioni
The number of bacteria in a culture increases continuously and rapidly when put under a heat source. a culture containing 20 bacteria multiplies to 117,360 in o
Indicator paper can be used to measure the _________________ of a solution. indicators are substances that are different ___________________ depending on the ph