18mrayer
18mrayer 18mrayer
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

Louise buys 4 pencils for £1.20. How much does one cost? :)

Respuesta :

rallying
rallying rallying
  • 24-11-2021

Answer:

O.3 pound

Step-by-step explanation:

1.20/4=0.3 pound

Answer Link
jomariflores400l
jomariflores400l jomariflores400l
  • 24-11-2021

Answer:

1.20 divided 4 = 0.3

One pencil costs £0.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Terrance and jesse are training for a long distance race.Terrance trains at a rate of 6 miles every half hour, and Jesse trains at a rate of 2 miles every 15 mi
why were there no coureurs des bois before 1663
A pollen grain contains the male gametophyte, sperm, which is ____. A. a spermatangium B. a microsporocyte C. haploid D. a gymnosperm
round 5,223 to the nearest tens hundreds and thousands place
Find the value of 8.3 × 24.2 × 0.03. Round your answer to the nearest hundredth. A. 79.86 B. 6.03 C. 60.26 D. 7.99
Death Valley, the lowest point in the United States, can be found in what state? New Mexico California Louisiana Texas
which senario best describes eustress
People pave over a large field to build a parking lot. Describe two ways this action will likely affect the water cycle in the local environment.
Which number in the set {−486, 0, 259} is a natural number?
What is 12y+2x=24 in slope intercept form? I know you divide by 12 to get y by itself but do you divide everything by 12? And do I have to change the pluses an