olivia2889 olivia2889
  • 25-12-2021
  • Mathematics
contestada

Apple + Orange = $20
Apple is twice the price of the orange
How much does the apple cost?

Respuesta :

sshakhinabonu sshakhinabonu
  • 25-12-2021
It costs 40 dollars bcz twhce the number of 20 is 40 its like multiple by 2
Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP! 10 points!
which are features of the greater new orleans region check all that apply
Can someone answer these two questions the story is called “EVERYTHING STUCK TO HIM”
One cow is fed a growth hormone and another cow is not. After a year, both cows are weighed. A; Independent Variable: B: Dependent Variable:
use the graph below to fill in the blank with the correct number f(0) = ____ graph has 4 dots. one on the x axis of -3 and y axis of 0. second dot on x axis of
What is the zero of g(X) = -X - 7
What is the slope of the graph below?​
How many atoms are in 4MgO?* O 6 O 12 8 O 2
In I Know Why the Caged Bird Sings What hope did Bailey instill in his sister when they talked later about the gifts?
1-10 please each of the following sections contains an underlined word, name, or phrase that makes the sentence incorrect. As you read the section, use the spa