qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

porfa ayudenme es para ahorita :c.
Describe (provide details of) the purpose of the temple of Hephaestus in Ancient Greece. Explain (give reason) why the temple of Hephaestus was important to the
Complete the questionnaire with the correct form of have and the verbs in the box. (Alter/Cut/Deliver/Pierce/Take/Test)How often do you... 1_____your hair_____?
- 4x + 11y = 15 X = 2y Y = X =
Which sentence below punctuates titles correctly? Select one: a. Science Friday, on "National Public Radio," is my favorite podcast; I've listened to all of the
1.concave lens A.distance between two waves B.can be captured on screen C.light of a wavelength D.scattered incident light E.convex lenses F. distance to the
Complete the questionnaire with the correct form of HAVE and the verbs in the box. (Alter/Cut/Deliver/Pierce/Take/Test) How often do you... 1_____your hair_____
A 220g mass is on a frictionless horizontal surface at the end of a spring that has a force constant of 7.0N/m The mass is displaced 5 2m from its equilibrium p
What are some of the advantages of working in preconstruction?
Old solve (x ÷ 5)(x÷5)(x÷5)