qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

When the light energy from sunlight hits matter, _________.A. heat energy is formedB. nothing happensC. potential energy is formed
Lucy: “Mr. Smith is refusing to accept my science project because he says my paper isn’t long enough! I just don’t understand; I worked so hard on that and now
2x +4 (3 - 2x) = 3(2x + 2)/6 + 4 from my math book
How to cancel my account.
Who was given the nickname 'Master of Hotel Finance ? Conrad Hilton Bill Kimpton Cezar Ritz JW Marriott Jr.​
Care to help me? Thank you!!​
HELPPPP PLEASE abcd is a parallelogram and ab is produced to x such that ab=bx as shown in figure. show that dx and bc bisect eachother at o​​
Help I don't know the answer!
Elena has €1530 (1530 Euros) that she would like to convert to U.S. dollars ($). Suppose the current conversion rate is one Dollar is $1 = Euro €1.10. How much
Look at this square: 8 m 8 m If the side lengths are halved, then which of the following statements about its area will be true? The new area will be 1 of the o