qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Estimate the product of 21 and 32
The sum of two numbers is 51 and the difference is 21 . What are the numbers?
simplify (a³-2a²)-(3a²-4a³)
What 2 things did george washington warn the nation of in his farewell address?
Glycosidic, peptide and ester bonds are referred to as dehydration synthesis or condensation reactions. Why are those terms (dehydration...)used to describe the
For a presentation on how to a build a rocket, which type of media would not be appropriate? a finished rocket a poster board explaining the steps one by one a
the sum of 7 twelves and 13 twelves
What does the value of n represent in the related division problem? N= 6*35+4. A) Divisor B) Dividend C) Quotient D) Remainder The value of n is 214, but how d
write the three factors that affect surface ocean currents
How do you figure out longitude and latitude...