aniyahmosby2
aniyahmosby2 aniyahmosby2
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

A 9-pound bag of apples costs $8.28. What is the unit price?

Respuesta :

fbarber17
fbarber17 fbarber17
  • 26-01-2022

Answer:

.92

Step-by-step explanation:

Answer Link
violetharmer82 violetharmer82
  • 26-01-2022

Answer:

0.92

Step-by-step explanation:

Divide the price of certain number of units of an item by the number of units to find the unit price of that item.

Answer Link

Otras preguntas

Help me with this please!!!!
How did Pope Innocent III assert the power of the Church?
Which of the following is NOT true of credit scores? A Only the credit bureaus truly know credit scores are calculated. B Having a high score means you are more
Find m6 if m5 =38 and m6=62
The interaction of two drugs in such a way that the total effect is greater than the sum of the individual effects called
What is the ratio 7 to 12 as a fraction in simplest form??
Write a sentence using the word stanchest
Which si prefix stands for trillionth? a. nano b. giga c. pico d. micro
30/19 as a mixed number
What is the total number of atoms in 80 grams of neon?