madisenraymond8241 madisenraymond8241
  • 26-01-2022
  • Mathematics
contestada

The price of peaches is $4 per pound, how many pounds of peaches can be purchased with 20?

Respuesta :

scottlinr
scottlinr scottlinr
  • 26-01-2022

Answer:

is 20 suppose to be 20 dollars?

Step-by-step explanation:

if it is the answer is 5

Answer Link
sportsprincess06
sportsprincess06 sportsprincess06
  • 26-01-2022

Answer:

5

Step-by-step explanation:

20/4 =5 so 5 pounds for 20 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Please help! Will brainliest!
Comprehension 1. Strategy: Evaluate Details to Determine Central Ideas Cite two details from the speech that you evaluated as being important. What central idea
I need help with question 26 please.
what is the slope of the line 180x-30y+10=0?​
HELP ME IN QUESTION 10 PLS
what is the explicit rule for the geometric sequence 1/64, 1/16, 1/4, 1
A motorboat accelerates uniformly from a velocity of 10.5 m/s to the west to a velocity of 6.5 m/s to the west. If its acceleration was 4.5 m/s2 to the east, ho
The two-way frequency table below shows the number of students in a class whose top scores on a standardized test were on the reading, writing, and mathematics
I need help with this question please
what is not an example of solid​