tonyadiannjordan tonyadiannjordan
  • 22-02-2022
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.70 per pound and a bunch of bananas on the scale weight 6.4 pounds. How much would a customer pay for this bunch of bananas

Respuesta :

jtm2588
jtm2588 jtm2588
  • 22-02-2022

Answer:

$4.48

Step-by-step explanation:

Multiply

6.4 x .70

$4.48

Answer Link

Otras preguntas

what should we do to increase literacy in nepal​
Which of these following numbers remain the same when rounded to the nearest Hundred??A. 101B. 990C. 1150D. 2900PLS ANSWER ASAP!!! ILL MARK U BRAINLIEST♡♡♡♡​
An open top concrete tank is available to a construction crew to store water. The job site has a daily requirement for 500 gallons. The tank is 20’ in diameter
Multiply: 3/ 7 a7 b3 c4 and 14/ 6 a3 b4 c
who else is transgendered?
evaluate f(2) and lim f(x) where f(x)=5x^3+3x+1 ​
What is the mass of aluminium of 306 g of aluminium oxide
If the mean of five values is 8.2 and four of the valuesare 6, 10, 7, and12, find the fifth value.​
4 5/6 x 3/10 simplify the answer completely and change it to a mix number
IF ANSWER I WILL GIVE YOU BRANLIEST