lahdee71 lahdee71
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

How much would a consumer save by paying a cash price of $869 for a rettige stor instead of agreeing to own plan with 78 payments of $19

Respuesta :

bearduck101
bearduck101 bearduck101
  • 25-02-2022

Answer:

$613

Step-by-step explanation:

78×19 = 1482

1482-869 = $613

Please give brainliest if I helped!

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is an example of character vs. self? Halle did not like Ms. Terry one bit. The ferocious dog stood between me and the exit. Yahn's low self-confi
12 is what fractional part of 20?
An example of a monosaccharide is A. lipids. B. protein. C. glucose. D. DNA.
Un poème de deux quatrains ,deux tercets en alexandrin. Les rimes croisées et en même temps riches.
Help me please I don't really know what to do
Someone please help me with this math question!
adventure park built a new sandbox that is 3m long, 2m wide, and 1m high. sand for the sandbox costs $4.50 per meter. how much will it cost to completely fill t
What is the perimeter for the figure shown?
what is 29/5 as a mixed fraction
Which element melts at room temperature?