cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

what is a characteristic of projective motion
Help me with this problem!
Would you like to run/operate a hotel? Why or why not 3 sentences or more. I will give BRAINIEST
A satellite orbits earth at 800 m from the earth's center. Gravity at this location is 6.2 m/s^2. What is the velocity of the satellite
If f(x) = 7x-5 and g(x)=2x-4, find f/g
There are several minor characters in this story. What role does Mr. Sappleton play? A. He is the long-lost husband of one of the main characters. B. He provi
Ionization refers to the process of a. changing from one period to another. c. turning lithium into fluorine. b. losing or gaining protons. d. losing or gaining
Read this excerpt from Charles Dickens's novel Great Expectations: The most prominent object was a long table with a tablecloth spread on it. . . . An épergne o
Simplify the expression
at the beginning of the season McDonald had to remove 5 orange trees from his farm. Each of the remaining trees produced 210 oranges for a total harvest of 417