iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

Which equation has a slope of 2 and contains the point (2, -5) ? a) y - 2 = 2(x - 5) b) y - 2 = 2(x + 5) c) y - 5 = 2(x - 2) d) y + 5 = 2(x - 2)
In figure 1, angle A measures 41 degrees and angle D measures 32, What is the measurement of angle E?
What role does the vice president serve in the legislative branch
Why is it rare for soft tissues to become a fossil?
What are the stages of filtration in the nephrons?
What is p(0,-2) q(3,3) to the nearest tenth
“It's wrong, my friend, to send any stranger packing – even one who arrives in worse shape than you. Every stranger and beggar comes from Zeus and whatever scr
Jerrys age 10 years ago can be expressed as what
A room on a scale drawing has the dimensions 8 cm by 12 cm. The scale of the drawing is 2 cm = 3 ft. What are the actual dimensions of the room? A. 5 ft by 8 ft
Neeed help asap !!!!!!!!