leslie8419 leslie8419
  • 26-03-2022
  • SAT
contestada

A woman sells her home for $450 000. she had purchased it for $300 000

Respuesta :

Paytongarrett4
Paytongarrett4 Paytongarrett4
  • 26-03-2022

Answer:

$750

Explanation:

450+300=$750 u add 4+3=7 add 5+0=5 add a zero at the end equals 750

Answer Link
tonytlan06
tonytlan06 tonytlan06
  • 28-03-2022
Her profit is $450,000-$300,000=$150,000
Answer Link

Otras preguntas

Industrial Revolution: Why did Robert Fulton build the first steamboat and establish his own steamboat company?
If [tex]36 ^{12 - m} = 6^{2m} [/tex], what is the value of m? 4689​
2 Distinguish between value and price and define consumer surplus.​
Which president helped pass the 16th amendment that allows the government to collect taxes from citizens pay? A.) William McKinley B.) T
Andrew buys 8 pounds of apples for $11.60. He wants to know and use the unit rate of the cost per pound. True or False: Using the unit rate of the cost per poun
Write the equation of a line in slope intercept for with a slope of -6/5 and a y-intercept of (0,3)
sum1 fr talk 2 me if your gonna keep on a conversation plz....
1. How are computers helpfulComputers helpful in banks, medicalfields and in large businesses?​
Which one is expressed as a unit rate? A. 450 words in 25 minutes C. 10 chickens to 2 ducks B. 290 kilometres in 3 hours D. $7 0. 0 for 1 pizza Need the answer
Use the graph to write a linear function that relates y to x . The linear function is y=