UGA2016
UGA2016 UGA2016
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

Long-grain rice costs $0.72/lb. How much would 2.7 lb of long-grain rice cost?

A. $0.19
B. $1.90
C. $1.94
D. $1.95

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-01-2017
0.72 x 2.7 = 1.95

answer is C. $1.94
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-01-2017
C. $1.94
Is the answer I believe.
Answer Link

Otras preguntas

Without thinking about what he is doing, every time Jeff eats steak, he covers it with salt. This leads to a diet high in sodium, which increases his chances of
Shakespeare uses the word vile rather than sharp or bloody to describe the assassins' daggers. This helps the audience understand
explain solving systems of equations using substition?
What is the answer to 13% of eighty nine
What vulnerability does a sever have if unnecessary services are not blocked
Do you think odyssey is right to kill all of the suitors? Why/why not?
Please help urgent :(
what percent of 80 is 12?what number is 75% of 52? ​
What is the unemployment rate in the United States
Which company’s tower holds the most water?