raidachowdhury09
raidachowdhury09 raidachowdhury09
  • 23-04-2022
  • Mathematics
contestada

19 ?

#
· Box of 1 ⇒ $0.60
· Box of 6 ⇒ $3.25
· Box of 12 ⇒ $5.75

ᴀ. $9.00
ʙ. $9.25
ᴄ. $9.35
ᴅ. $9.95

Respuesta :

sandeepzippo
sandeepzippo sandeepzippo
  • 24-04-2022

answer

$9.60

box 1 + box 6 + box 12 = 19

0.60+3.25+5.75

Answer Link
jwcy4jx5jh jwcy4jx5jh
  • 25-04-2022
The answer is 9.6 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Last year Eric went on 6 business trips. The number of days of each was 5, 2, 8, 12, 6, and 3. How many weeks did Eric spend on business trips last year? Write
what is imparting instruction method?​
When mixed with alcohol, a medication can become all of the following, except __________ . A. healthier B. useless C. unpredictable
Lines and are parallel. The slope of line p is -3. What is the slope of line ? I will mark u as brainiest if u do it
If a pair of sunglasses cost c dollars, the expression x+0.11(x) means “increase the price of the sunglasses by 11%.” Which expression means the same thing?
A seamstress needs to cut 15 inch pieces of ribbon from a roll of ribbon that is 9 feet in length.What is the greatest number of 15 inch the seamstress can cut
How did the war with Mexico the gold rush in the goal of transcontinental railroad affect the issue of slavery
Whole numbers are closed under addition because the sum of two whole numbers is always a whole number. Explain how the process of checking polynomial division s
What is the measure of M
PLEASE HELP IM BAFFLED!! Simplify the expression. -3 / (2/5)