stacy122103 stacy122103
  • 25-04-2022
  • Mathematics
contestada

6. Which is cheaper?
A) $12 for 800ml or
B) $14 for 1 L

Respuesta :

001415146
001415146 001415146
  • 25-04-2022

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which does not contain a run-on sentence? a. My sister cooked most of this gourmet dinner, I made the spinach salad. b. I made the spinach salad, my sister cook
which effect did the mayflower compact have on american government
Shaun White proudly wears __________ Olympic gold medal. Which correctly punctuated word completes the sentence? A) his'es B) his's C) his' D) his
Juan took 6 apples and cut each into eighths, how many pieces of apple did he have.
Emma is doing a laboratory experiment to separate components of crude oil. She decides to use a technique that will separate the components based on their boili
What is 49/16 simplified
How do you solve the equation -7/8k=21
Which does not contain a run-on sentence? a. My sister cooked most of this gourmet dinner, I made the spinach salad. b. I made the spinach salad, my sister cook
What numbers have an absolute of 2 1/2 and What Are some numbers that have an absolute value greater than 2 1/2?
what is the equation of: The product of nine and four less than a number is twenty-seven? A. 9(n-4)=27 B. 9n-4=27