angelina302624 angelina302624
  • 23-05-2022
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 0.60 then how much does 6 apples cost

Respuesta :

Emorix
Emorix Emorix
  • 23-05-2022

Answer:

$0.72 for 6 apples

Step-by-step explanation:

0.60 / 5 = 0.12

0.12 * 6 = 0.72

Answer Link

Otras preguntas

hello!Question from Dr's im 16 years old which mg of tetracycline should i use for treating acne and for how many days plz ​
Which of the following statements are true about teacher licensure: Group of answer choices a: requirements for licensure vary from state to state. b: colle
plzzzz HELPPPP!!!!!!!
1. Which of the following observations is true concerning the effect of body mass on demographics? a. The higher the body mass, the higher the population densit
Titanium is a transition metal used in many alloys because it is extremely strong and lightweight. Titanium tetrachloride (TiCl4) is extracted from titanium oxi
The declaration of the rights of man French citizens equal before the law equality contrast with the ways of the old Regiment
450 miles divided by 30.8​
Please help me with this I beg of u due tomorrow......PLZZZ IM DESPRATEEE
what is the mass of 8.6 × 10^15 atoms of Ni? Answer in grams​
which line from lady liberty is an opinion​