kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

What is the missing step in this proof
How did the southern delegates of the Democratic Party view the slavery issue? A. Jefferson Davis B. Stephen A. Douglas C. John Bell D. John C. Calhoun
common difference of 10,3,-4,-11
What is recycling? A. a way to increase economic development in less-developed countries B. a way to increase resource use C. a way to increase the supply o
Lawrence Kohlberg felt that one of the only ways individuals will accomplish the objectives in each of his six stages was to participate in __________ in small
What happened to skilled workers durning the industrial revolution
What was one of the key terms of the treaty of paris?
What happened to Albert Fall as a result of the scandal
Ponds, lakes, streams and rivers are all part of what kind of ecosystem
Camila _________ a Pamela, ____ conoce de su vecindario. conoce, lo sabe, la sabe, lo conoce, la