mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

The diagram below is supposed to show how a sea breeze is created by convection, but only two of the arrows are drawn correctly. Select the arrows that are draw
How would you explain the interdependence of present-day nations on each other for trade and commerce?
Dwayne wants to buy a bowling ball that has a price of $120. As a member of a bowling league, he is entitled to a 15% discount off the price of the bowling ball
The word Kafkaesque refers to something marked by illogical, terrifying, and disorienting complexity. Which of the following aspects of Franz Kafka's The Metamo
As a transverse wave travels through a medium, it displaces the particles: 1. perpendicular to the motion of the wave. 2. vertically along the same plane as the
Before the 1880s, most immigrants came from ________; after the 1880s, most immigrants came from ________. the european continent; the british isles
mengapa suatu negara membutuhkan sistem politik
In the era after World War I and before the Great Depression, American suburbs began to grow rapidly because of A) increased use of airplanes. B) invention of
Use the clues to find the mystery number. It is greater than 37,493. It is less than 37,503. It is an even number. The value of the mystery number rounded to th
Who did the colonist sent the Declaration of Independence to?