phoophoo03690
phoophoo03690 phoophoo03690
  • 22-08-2022
  • Mathematics
contestada

help me please please ​

help me please please class=

Respuesta :

sewahhuston
sewahhuston sewahhuston
  • 23-08-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

48/12=4

4 per pack so just build up by pack until you get 8 more packs.

Basically 20 packs=$80

28 packs=$112

Answer Link

Otras preguntas

One method used to determine the volume of solids and liquids is displacement. a. True b. False
does sound travel best through solids, liquids, or gases?
Where does a cell membrane come into contact with water
Class C helmets are made of aluminum and do not provide protection from: A.Electrical hazards. B.Impact hazards. C.Penetration hazards. D.All of the above.
Scientists hypothesize that over millions of years the Y chromosome has lost genes to the X chromosome. During what stages of meiosis might this have happened
Your weight on different planets is affected by gravity. An object that weights 150 pounds on Earth weighs only 56.55 pounds on Mars. The same object weighs onl
Which of the following would most likely employ a forester? a. state governments b. lumber businesses c. national governments d. all of the above
Match the vocabulary term with its meaning. 1. agrarian 2. domestication 3. mesolithic age 4. neolithic age 5. sedentary ANSWERS the middle period in the develo
What two numbers add up to -1 and multiply to equal 7
Explain why automobile owners in severe northern climates often add air to their tires in the wintertime and release some air from the same tires in the summert