YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

Michael drove from Orlando to Jacksonville in 6 2/3 hours. The next day he drove from Jacksonville to Savannah in 3 3/5 hours. What was Michael's total driv
DNA is made of subunits called nucleotides A) True B) False
How would you characterize the relationships between the hours spent on homework and the test scores?
How is setting revealed?
What three processes cause fireworks to emit light?
Which factors contributed to the start of World War One?
You have 960 grams of radioactive kind of nitrogen. If it’s half-life is 10 minutes , how much will be left after 20 minutes ?
According to linnaean taxonomy, the most specific category and level shared by humans, gorillas, and howler monkeys is
Do you think copper would have oxidized of it was completly submerged in vinigar
how are the economic system of North Korea and china similar