blad9esismauraprit blad9esismauraprit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kevin orders 2 tacos with beans and rice and a drink for lunch. one taco costs $1.69. write the cost of the taco in word form.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
The cost of one taco is one dollar and sixty-nine cents.
Answer Link

Otras preguntas

Is the line for the equation y = -8 horizontal or vertical? What is the slope of this
Cleaning tarnished silver is an example for which of the following. chemical change chemical property physical change physical property
what is combustion?what are the essential conditions required for combustion?​
There was a blizzard. Snow was falling at a rate of 2 ½ inches per hour. If the snow kept accumulating at the same rate, how long would it take for 2 ½ feet of
Can u guys PLEASE do this question 30 a
Osvoldo has a goal of getting at least 30%, percent of his grams of carbohydrates each day from whole grains. Today, he ate 220 grams of carbohydrates, and 55gr
Find the quotient.8.24 = 1.7=​
PLEASE HELP!! MAKE SURE THEIR IS TWO POINTS PLEASE Why were communist command economies unable to compete with free market economies in terms of production and
100 g of 20% salt solution is mixed with 200g of 10% salt solution. Find out the concentration of the resulting solution.​
3. A beam of light emerges from water into air at an angle. The beam is bent a. towards the normal b. away from the normal. c. 48 degrees upward. d. 96 degrees