Rhodeszie Rhodeszie
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A store is having a sale on jelly beans and trail mix. For 2 pounds of jelly beans and 3 pounds of trail mix, the total cost is $13. For 4 pounds of jelly beans and 8 pounds of trail mix, the total cost is $33. Find the cost for each pound of jelly beans and each pound of trail mix.

A store is having a sale on jelly beans and trail mix For 2 pounds of jelly beans and 3 pounds of trail mix the total cost is 13 For 4 pounds of jelly beans and class=

Respuesta :

MannyJ01
MannyJ01 MannyJ01
  • 26-02-2017
$1.25 for jelly beans
$3.50 for trail mix
Answer Link

Otras preguntas

You notice that a co-worker is being harassed by a group of people outside in the parking lot at work. None of the group of people work here. Which of the follo
what is difference between cultur region and cultur area​
The product of two consecutive positive even numbers is 960. What are the numbers?
An __________ is the author's purpose for writing. An author of an informative text is trying to inform their reader about a certain topic. The author's _______
What is the answer pls help
How can you view a mapped drive?
Multiplication and dvision which number sentence is true? a. b. c. d.
how many liters is 3.0 g of o2 gas
In general, what happens to the hormone levels between days 21-27 just prior to menstruation if the egg was not fertilized
Is it better to have comfort or excitement in life? Give reasons and examples to support your view.