se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

Discuss how an artist’s choice of materials such as using mixed media on burlap assists in expressing the message that an author is attempting to convey.
The hypotenuse of the right triangle ABC is 12.0 centimeters. The angle θ is 41.0 degrees. What is the length of the side opposite to angle θ? A. 7.87 centimet
this is the name/title given to the sentence, written in 1892
Between 1900 and 2006, total world steel production . In 2006, the United States produced steel than it did in 1900. In 1900, had more steel-producing countrie
What is 7810 divided by 215 is?
help needed please ​
50 pts!!! Given: x - 6 1/3 ≤ 1 1/2. Choose the solution set. A.{x | x R, x ≤ 7 } B.{x | x R, x ≤ 7 } C.{x | x R, x ≤ 5 }
What is the effect of his returning the line "This is Water" again near the end of the speech and repeating it there?
How did the First Battle of Bull Run affect the North’s view of the Civil War? It provided confidence that victory would be easy. It led the North to use the An
Name the set(s) of numbers to which -5 belongs.