Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

What are m⏜BFA and m⏜CEA?
Your friend Marco loves being on his phone and interacting on social media. He knows that you are studying different careers and asks you what kinds of careers
how much does an x box emulator cost and what does it do??? Will give brainliest to first right answer!!!!
Please help. See pic attached WINNER GETS BRAINLIEST, THANKS AND STAR RATING-EXCELLENT Also please friend request me and I'll accept
what problems seem to emerge when an organization gets larger
When turning from your path onto a perpendicular path your speed SHOULD BE at a STEADY DRIVERS ED PLEASE HELP
Help pleasssseeeeeeee
101d Discuss whether or not gold rings can carry out the functions of money. (8)​
How many moles of solute are present in 2 L of a 25M potassium nitrate (KNO3) solution? 0.5 moles 50 moles 25 moles 2 moles
Please help asap! And no links or weird answers, please :( Is this set a function or not? Explain why it is or why it is not a function.