alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

I please need help with area 1 and area 2. this one is for 12 points
The sides of a triangle measure 4, 6, and 7. If the shortest side of a similar triangle is 12, what is the perimeter of the larger triangle?
In an attempt to reduce poaching of elephant tusks for ivory, officials in Kenya burned illegally gathered ivory. Economists tend to point out that a. poaching
Solve the following equation. Then choose the correct answer. If 18 x= 60, the x must equal: 2.95 3.52 3.33 4.03
At the start of the nineteenth century most of South and Central America was controlled by A) Britain B) Spain C) Portugal D) France (PLEASE HELP)
The “Wizard of Menlo Park” was one of the greatest inventors of all time. His most famous invention was the electric lightbulb. Who was the “Wizard of Menlo Par
Say you want to know if boys are more likely than girls to "wait for their missionary". You take a random sample of 57 males and 63 females, all of whom are in
Which of the following is the best definition of a census?
What was Lincoln’s stance on slavery when he ran for election in 1860?
Can someone help me please